• Krabbe Shaw posted an update 1 year, 3 months ago

  Wprowadzenie Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest chorobą, która może wpływać na wiele różnych części ciała. Powoduje ból i ogranicza ruch i pogarsza się, im dłużej nie jest leczony.
  Istnieje jednak wiele metod leczenia RZS, które mogą pomóc w opanowaniu objawów i poprawić jakość życia.
  Spójrz na dwa takie leki: metyloprednizolon i prednizon. Wiedza o tym, jak są podobni i jak nie są, może pomóc ci w bardziej świadomej rozmowie z lekarzem na temat odpowiedniego leczenia RA.
  Metyloprednizolon. prednizon Metyloprednizolon i prednizon należą do klasy leków zwanych kortykosteroidami. Zmniejszają stany zapalne. Dla osób z RA leki te pomagają zmniejszając odpowiedzi immunologiczne, które mogą prowadzić do obrzęku, bólu i uszkodzenia stawów.
  Metyloprednizolon i prednizon są bardzo podobnymi lekami. Istnieją różnice w ich względnych mocach: 8 miligramów (mg) metyloprednizolonu odpowiada 10 mg prednizonu.
  Poniższa tabela porównuje niektóre cechy tych dwóch leków.
  Metyloprednizolon Prednizon Co to za klasa? Kortykosteroid kortykosteroid Jakie są markowe wersje? Medrol, Depo-Medrol, Solu-Medrol Rayos Czy jest dostępna wersja ogólna? Tak tak Jakie są dostępne formy? leczenie? krótkoterminowe w przypadku zaostrzeń, długoterminowe w celu utrzymania krótkoterminowe w przypadku nawrotów, długoterminowe w celu utrzymania Czy istnieje ryzyko wycofania się z tym lekiem?
  &sztylet; Jeśli zażywasz ten lek dłużej niż kilka tygodni, nie przestawaj go przyjmować bez rozmowy z lekarzem. Musisz powoli zmniejszać dawkę leku, aby uniknąć objawów odstawienia, takich jak lęk, pocenie się, nudności i problemy ze snem.
  Prednizon występuje w następujących mocach:

  * ogólny roztwór prednizonu: 5 mg / ml
  * Prednizon Intensol (koncentrat roztworu): 5 mg / ml
  * Rayos (tabletka o przedłużonym uwalnianiu): 1 mg, 2 mg, 5 mg
  * ogólna tabletka prednizonu: 1 mg, 2,5 mg, 5 mg, 10 mg, 20 mg, 50 mg
  * ogólne opakowanie prednizonu: 5 mg, 10 mg Metyloprednizolon jest dostępny w postaci tabletek doustnych o mocy podobnej do prednizonu:

  * Medrol: 2 mg, 4 mg, 8 mg, 16 mg, 32 mg
  * Medrol Pak: 4 mg
  * ogólny metyloprednizolon: 4 mg, 8 mg, 16 mg, 32 mg
  * ogólne opakowanie z metyloprednizolonem: 4 mg Dodatkowo metyloprednizolon występuje w postaci roztworu do wstrzykiwań, który pracownik służby zdrowia musi wstrzyknąć. Oznacza to, że nie dałeś sobie lekarstw w domu. Roztwór do wstrzykiwania występuje w następujących mocach:

  * Depo-Medrol: 20 mg / ml, 40 mg / ml, 80 mg / ml
  * Solu-Medrol: 40 mg, 125 mg, 500 mg, 1000 mg, 2000 mg
  * ogólny octan metyloprednizolonu: 40 mg / ml, 80 mg / ml
  * ogólny bursztynian metyloprednizolonu sodu: 40 mg, 125 mg, 1000 mg Koszt i dostępność Oba te leki są dostępne w większości aptek. Kosztują mniej więcej tyle samo, ale prednizon jest nieco tańszy niż metyloprednizolon. GoodRx może pomóc Ci znaleźć najbardziej aktualne ceny.
  Jeśli zależy Ci na kosztach, zarówno metyloprednizolon, jak i prednizon występują w wersjach ogólnych, z wyjątkiem tabletek z prednizonem o przedłużonym uwalnianiu. Tabletka o przedłużonym uwalnianiu Prednizon jest dostępna tylko jako markowy lek Rayos.
  Markowe leki są droższe niż wersje generyczne. Ty i twój lekarz zdecydujecie, która forma będzie dla was najlepsza, więc porozmawiajcie z nimi o wszelkich obawach związanych z opłaceniem leków.
  To powiedziawszy, metyloprednizolon i prednizon są również objęte większością planów ubezpieczenia zdrowotnego. Markowe leki mogą wymagać uprzedniej zgody lekarza.
  Skutki uboczne Metyloprednizolon i prednizon mają te same skutki uboczne i takie same ryzyko długoterminowe. Ryzyko związane z tymi dwoma lekami wynika z klasy leków, do których należą & mdash; kortykosteroidy.
  Dowiedz się więcej o skutkach ubocznych metyloprednizolonu i prednizonu.
  Interakcje między lekami Metyloprednizolon i prednizon mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami. Interakcja ma miejsce, gdy substancja zmienia sposób działania leku. Może być szkodliwy lub uniemożliwić działanie któregokolwiek z leków.
  Poinformuj swojego lekarza o wszystkich lekach, witaminach lub ziołach, które zażywasz. Może to pomóc lekarzowi w zapobieganiu możliwym interakcjom.
  Zarówno metyloprednizolon, jak i prednizon oddziałują z następującymi lekami:

  * aspiryna (Bufferin)
  * ketokonazol
  * fenobarbital
  * fenytoina
  * ryfampina (ryfadyna)
  * warfaryna (kumadyna)
  * metyrapon (metopiron) Metyloprednizolon oddziałuje również z dodatkowym lekiem zwanym cyklosporyną (Sandimmune, Neoral, Gengraf), który jest stosowany w celu osłabienia układu odpornościowego.
  Stosowanie w przypadku innych schorzeń Upewnij się, że przekazałeś lekarzowi pełną historię choroby. W szczególności należy poinformować lekarza, jeśli występuje którykolwiek z następujących stanów:

  * wszelkie urazy głowy
  * marskość wątroby
  * cukrzyca

  * problemy emocjonalne
  * opryszczka zwykła oka
  * wysokie ciśnienie krwi
  * niedoczynność tarczycy
  * problemy z nerkami
  * choroba umysłowa
  * miastenia
  * osteoporoza
  * drgawki
  * gruźlica
  * wrzodziejące zapalenie jelita grubego
  * wrzody Każdy z tych stanów może komplikować leczenie metyloprednizolonem lub prednizonem.
  Rozmawiaj z lekarzem Metyloprednizolon i prednizon są bardzo podobnymi lekami. Jeden może działać lepiej dla ciebie niż drugi po prostu z powodu ciężkości choroby. Jednak jeden lek może być dostępny w wygodniejszej formie.
  Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat tych dwóch leków, a także innych opcji leczenia RZS, aby zorientować się, które wybory będą dla Ciebie najlepsze.
  Aby dowiedzieć się o innych opcjach dla RA, sprawdź tę listę leków na reumatoidalne zapalenie stawów.